5 Mart 2013 Salı

Ses Eşleştirme OyunuTakip ettiğim bir blogda koku eşleştirme şişeleri vardı. Aklıma hemen ses şişeleri geldi ve şişe arayışındaydım ki yine takip ettiğim bir blog imdadıma yetişti :) şişe yerine kinder sürpriz yumurta kutuları kullanılmış -ahh bu benim neden aklıma gelmedi :) deyip hemen uyguladım. Neyse ki evde sürpriz yumurta kutularından bol miktarda vardı. Kutuların hepsine ikişerli olarak ses yapan nesneler koydum.( para, misket, mercimek gibi) Hazırlayalı bir kaç gün oluyor. Berat sıkılmadan oynuyor. Önceleri genelde birlikte oynuyorduk ama son zamanlarda tek başına oynadığı da oluyor. Buldukça getirip gösteriyor aynısı diye :) İleri ki zamanda koku şişeleri de yapılacaklar arasında  ama bu oyunu da tavsiye ederim. Biz çok sevdik :) Şimdilik eşleştirme yapıyoruz yakın zamanda ses hafıza oyunu olarak da oynayacağız.


8 yorum:

 1. Bayılıyorum böyle çalışmalara hem çok kolay hazırlaması hemde uzunca zaman oynanabiliyor, tam da bağımsız oyun dönemine girmişken isabet olmuş:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet çok pratik oldu hazırlaması :) hala sıkılmadan oynuyor.

   Sil
 2. ana oğul size kolay gelsin cnm veeeeeeeee maşallah size..ne güzel de oynuyor...sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım son günlerde sürekli oyun oynuyoruz :)

   Sil
 3. bu çalışmayı bizde oyun hamur kutuları ile yapmıştık güzel oluyor iyi eğlenceler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Uzun süredir yapmak istediğim bir çalışmaydı da ne kullanacağımı bulamamıştım oyun hamuru kutuları da iyi fikir.
   Sevgiler..

   Sil
 4. Çok güzel düşünmüşsünüz bizde de bir yığın var. En kısa zamanda bizde deneyeceğim.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Çok keyifli bir oyun Ali Kemal'in de seveceğine eminim.
   Sevgiler..

   Sil